Potřetí jsme běželi pro dobrou věc

Už potřetí se na start olomouckého půlmaratonu postavil tým Nadace Haimaom, aby se popral s trasou závodu nejen pro vlastní potěšení, ale také pro dobrou věc.

V sobotu 23. června 2018 se odehrál již devátý ročník populárního Mattoni 1/2Maratonu Olomouc, na kterém měla Nadace Haimaom velké zastoupení. Téměř šedesátičlenný tým z části tvořili i zaměstnanci Hemato-onkologické kliniky FNOL. V nabídce našich registrací tentokrát chyběl dm rodinný běh, na rozdíl od minulých let jsme však sestavili jednu štafetu. Největší zájem byl tradičně o registrace na půlený 2RUN.

Týden před závodem proběhlo první neformální setkání našich běžců: společné focení ve Smetanových sadech. Podruhé se členové týmu mohli sejít po skončení závodu, a to při večerním posezení v jedné z olomouckých restaurací, kde všichni zúčastnění mohli načerpat nové síly, seznámit se s ostatními a probrat průběh závodu. Stejně jako v minulých letech připravila nadace pro své běžce týmová trička, sloužící jednak jako poznávací znamení na trati a jednak jako poděkování za jejich podporu.

Ti, co měli po zkušenostech z minulých ročníků strach z horka a rozpáleného asfaltu, si tentokrát užili běh v podstatně chladnějších podmínkách i s trochou deště. I přesto se podél trati sešlo velké množství fanoušků, kteří vytvářeli skvělou atmosféru a povzbuzovali běžce k ještě větším výkonům. Už teď se těšíme zase na příští rok.

 

GIVT.cz