Haimaom Boulder Cup

Unikátní závod v boulderingu propagoval dárcovství kostní dřeně a podpořil činnost Nadace Haimaom.

V sobotu 1. června na Den dětí proběhl v areálu olomouckého Letního kina open závod v boulderingu nazvaný Haimaom Boulder Cup. Tato jedinečná sportovně-charitativní akce si vzala za cíl propagovat lezeckého sportu v regionu a spolu s tím také zvýšit povědomí o dárcovství krvetvorných buněk, upozornit na problematiku transplantací kostní dřeně a nabídnout možnost vstupu do registru dárců. Z toho důvodu byl nedílnou součástí akce i nábor do Českého národního registru dárců dřeně. Zástupci olomouckého Dárcovského centra byli na akci přítomni, aby případným zájemcům o vstup do registru vysvětlili, co dárcovství krvetvorných buněk obnáší, a přímo na místě s nimi vyplnili přihlášku a odebrali kontrolní vzorek slin, z nějž budou následně v laboratoři vyšetřeny transplantační znaky. Během dne se takto podařilo získat do registru 10 nových dárců, a to především z řad soutěžících lezců.

Návštěvníci si mohli užít i bohatý doprovodný program, který zabavil děti i dospělé. Za zmínku jistě stojí vystoupení skupin Street Workout Olomouc a Slackline Olomouc – s možností vyzkoušet si tyto aktivity na vlastní kůži, dále také atrakce lanového centra PROUD či nezbytná afterparty.

Akci uspořádali členové HK TOP OL, z.s. v čele s MUDr. Alešem Obrem, lékařem Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc. Bližší informace naleznete na webu http://haimaomcup.cz/ nebo na Facebooku - Haimaom Boulder Cup 2019. Na to, jak celý závod probíhal, se můžete podívat níže ve fotogalerii.

Děkujeme organizátorům za jejich úsilí a nadšení pro dobrou věc.

 

GIVT.cz