Haimaom Boulder Cup

Jedinečný závod v boulderingu chce propagovat dárcovství kostní dřeně a podpoří Nadaci Haimaom. Bohatý doprovodný program nabídne vyžití i široké veřejnosti včetně těch nejmenších. Přijďte si s námi užít Den dětí do Letního kina.

Právě v sobotu 1. června proběhne v areálu olomouckého Letního kina open závod v boulderingu nazvaný Haimaom Boulder Cup. Tato unikátní sportovně-charitativní akce si klade za cíl propagaci lezeckého sportu v regionu a spolu s tím chce také zvýšit povědomí o dárcovství krvetvorných buněk, upozornit na problematiku transplantací kostní dřeně a nabídnout možnost vstupu do registru dárců. Z toho důvodu je nedílnou součástí akce i nábor do Českého národního registru dárců dřeně. Zástupci olomouckého Dárcovského centra budou nejen podávat informace o procesu darování krvetvorných buněk, ale s případnými zájemci o vstup do registru přímo na místě sepíší veškeré potřebné dokumenty a odeberou kontrolní vzorek slin, z nějž se potom v laboratoři vyšetří transplantační znaky. Celý proces zabere jen pár minut a může přitom zachránit život.

Kromě toho čeká na všechny návštěvníky i bohatý doprovodný program, z kterého si vyberou to své jak děti, tak dospělí. Za zmínku jistě stojí vystoupení skupin Street Workout Olomouc a Slackline Olomouc – s možností vyzkoušet si tyto aktivity na vlastní kůži, dále také atrakce lanového centra PROUD či nezbytná afterparty.

Akci pořádají členové HK TOP OL, z.s. v čele s MUDr. Alešem Obrem, lékařem Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc. Část výtěžku z akce bude věnována Nadaci Haimaom. Bližší informace naleznete na webu http://haimaomcup.cz/, na Facebooku (Haimaom Boulder Cup 2019) nebo na plakátu k akci, který je přiložen níže.

Přijďte nás podpořit a užijte si den plný zábavy. Těšíme se na Vás.

Soubory ke stažení: 

 

GIVT.cz