UNEX Run pro Nadaci Haimaom

Uničovská společnost UNEX a.s. v letošním roce opět uspořádala svůj tradiční běh pro charitativní účely. Tentokrát prostřednictvím svého závodu podpořili Nadaci Haimaom.

Každoročně firma UNEX a.s. pořádá pro své zaměstnance charitativní běh, jehož výtěžek věnuje vybrané neziskové organizaci. Za každého zaměstnance, který zaplatí startovné ve výši 200 Kč, přidá firma dalších 200 Kč, čímž každý jednotlivý příspěvek zdvojnásobí. Účastníci si přitom mohou vybrat, zda poběží kratší trasu pouhých 2,5 km, nebo delší 5 km. Díky tomu se akce může zúčastnit opravdu téměř každý, i když není zrovna zdatný běžec. Ještě před samotným závodem obvykle zazní i krátká přednáška některého ze zástupců či patronů dané neziskové organizace, která účastníkům přiblíží její poslání a činnost.

Letos se UNEX Run uskutečnil 21. září a naši nadaci na místě reprezentovali prof. MUDr. Edgar Faber, CSc. a MUDr. Ivana Skoumalová, kteří posluchačům představili nejen Nadaci Haimaom, ale také Český národní registr dárců dřeně a obeznámili je s problematikou dárcovství krvetvorných buněk.

Díky této akci se pro Nadaci Haimaom vybralo celkem 45 000 Kč. Proto bychom i na tomto místě rádi ze srdce poděkovali společnosti UNEX a.s. a všem jejím zaměstnancům za jejich příspěvek. Velmi si vážíme toho, že si v letošním roce vybrali právě nás, respektive naše pacienty, kterým darovaný obnos pomůže opět trochu zmírnit náročné podmínky jejich léčby.

Zároveň věříme, že takovéto spojení teambuildingových aktivit a charitativní činnosti má velký smysl a bude snad inspirací i pro další podniky či zaměstnavatele, kteří by podobnou formou mohli také pomáhat tam, kde je to třeba. 

 

GIVT.cz