Projekt iPP

Bezplatné internetové připojení pro pacienty ve FN Olomouc.

V období 2009 – 2014 realizovala Nadace Haimaom Projekt iPP, jenž umožňoval bezplatné internetové připojení pro pacienty Hemato-onkologické kliniky ve Fakultní nemocnici Olomouc. Pacienti tak měli k dispozici 24 hodin denně Wi-Fi přístup na internet.

Přístup na internet pro pacienty v nemocnicích nebýval samozřejmostí. Tuto službu některé nemocnice výjimečně nabízeli ve formě informačních koutků nebo pomocí placeného kabelového připojení na nadstandardních pokojích. Jelikož se dalo považovat bezdrátové připojení za výjimkou, činilo to tento projekt svým způsobem unikátním v rámci onkologických odděleních v České republice.

O internetové připojení byl mezi pacienty velký zájem. Podmínkou připojení notebooku, tabletu či telefonu je právě dostupnost Wi-Fi. Uvědomujeme si, že síť internetu je jedním z  nejdůležitějších informačních zdrojů a komunikačních prostředků, který udržuje pacienty v  kontaktu s okolním světem např. v době reverzní izolace v případě transplantačního režimu. Internet pak může fungovat jako prostředek psychosociální podpory, neboť díky možnosti bezplatného připojení mohou pacienti při delším pobytu na oddělení komunikovat s rodinou a  přáteli (Skype, E-mail, ICQ, Facebook aj.) nebo si vyřídit osobní, popřípadě pracovní záležitosti.

V současné době mohou pacienti využívat internet Fakultní nemocnice.

 

GIVT.cz