IV. Podzimní seminář hematologických sester

V polovině září proběhl čtvrtý ročník oblíbeného edukačního semináře hematologických sester z moravských a slezských pracovišť.

Toto již tradiční setkání, které každoročně nachází zázemí v hotelu Horal v Rožnově pod Radhoštěm, pořádá Nadace Haimaom ve spolupráci s Hemato-onkologickou klinikou FNOL především jako vzdělávací akci pro zdravotní sestry, které si chtějí prohloubit své znalosti v oboru hematologie a získat větší vhled do problematiky léčby a ošetřování hematoonkologicky nemocných pacientů. Letošní odborný program se tak například věnoval tématu současného pohledu na léčbu MDS, dále pak akutním leukémiím, trombocytopeniím, problematice podávání transfúzních přípravků či potransplantačním komplikacím.

Nad rámec vzdělávací části je však účelem semináře také jakási motivačně-relaxační složka, která tentokrát měla podobu pohybového workshopu s názvem Kinestetická mobilizace v pracovním procesu. Pod vedením fyzioterapeutky Dany Ripplové z Oddělení rehabilitace FNOL se účastnice dozvěděly mnoho zajímavých a cenných informací mj. o správném držení těla a technice provádění pohybů, v druhé části si také společně zacvičily podle metody Ludmily Mojžíšové. Každá z účastnic workshopu si navíc odnesla domů malý dárek, který snad bude alespoň část z nich dále motivovat k zdravému pohybu.

Nedílnou součástí semináře je pokaždé také diskuze a vzájemné sdílení zkušeností v přátelském a neformálním prostředí. Věříme, že i to přispívá k příjemné atmosféře celé akce a pozitivním ohlasům.

Soubory ke stažení: 

 

GIVT.cz