Běž pro dobrou věc

Nadace Haimaom se už podruhé zapojila do charitativního projektu v rámci Mattoni 1/2Maraton Olomouc 2017, který pořádá RunCzech běžecká liga.

Společnost Prague International Marathon se snaží navázat na světovou tradici charitativního běhání a každoročně vyzývá účastníky všech závodů RunCzech běžecké ligy k podpoře nějaké neziskové organizace. Projekt s názvem „Běž pro dobrou věc“ spočívá v tom, že účastníci závodu mají možnost vybrat si jednu ze zapojených neziskových organizací, kontaktovat ji a získat od ní startovní číslo za darovanou částku na její podporu.

Na tomto principu se do projektu už podruhé zapojila i Nadace Haimaom a postavila na start více než padesátičlenný tým, který z části tvořili i zaměstnanci Hemato-onkologické kliniky FNOL se svými rodinnými příslušníky. Zájemci si u nás mohli zakoupit jak registrace na hlavní závod jednotlivců, tak i na „půlený“ 2RUN či na rodinný běh. Oproti loňskému roku jsme navýšili počet nabízených registrací na hlavní závod i na 2RUN a také tentokrát se nám podařilo odprodat všechny. V případě 2RUNu dokonce poptávka výrazně převyšovala nabídku, proto do příštího ročníku zvážíme další navýšení právě u tohoto typu závodu. Naproti tomu o rodinný běh na 3 km byl v letošním roce o poznání menší zájem, přesto i v této kategorii můžeme hovořit o úspěchu.

Na startu rodinného běhu totiž mimo jiné stanuli i synové primáře Hemato-onkologické kliniky FNOL a právě starší z nich – Vilém – doběhl do cíle jako první a s přehledem v tomto závodu zvítězil. Od Nadace Haimaom mu tedy patří velký dík za to, jak skvěle nás reprezentoval. Stejně tak si naše poděkování zaslouží i všichni ostatní běžci, kteří se přidali do našeho týmu a podpořili svým během Nadaci Haimaom. Speciálně pak děkujeme našim dvěma dobroběžkyním – Ivě a Tereze – které se rozhodly zapojit do podpory našeho projektu i další lidi a vytvořily vlastní online fundraisingovou výzvu, kde získávaly další peníze pro naši nadaci.

Všichni naši běžci od nás obdrželi týmová trička, která díky výrazné barvě skvěle zafungovala jako poznávací znamení při závodě. Trička si mohli spolu se startovními balíčky vyzvednout v Moravia Sport Expu, kde měla Nadace Haimaom svůj stánek, na kterém prezentovala nejen svou činnost, ale také činnost Českého národního registru dárců dřeně. Spolu s aktivitami naší nadace jsme se tak snažili propagovat dárcovství krvetvorných buněk a vstup do registru dárců.

Den před závodem proběhlo první neformální setkání našich běžců: společné focení ve Smetanových sadech. Podruhé pak měli členové týmu možnost se sejít po skončení závodu, a to při večerním posezení v jedné z olomouckých restaurací, kde všichni zúčastnění mohli načerpat nové síly, seznámit se s ostatními a probrat průběh závodu. Z našeho pohledu tento večer příjemně zakončil celou akci a velmi rádi si účast na olomouckém půlmaratonu zopakujeme v podobném duchu zase příští rok.

Ještě jednou chceme za Nadaci Haimaom poděkovat nejen běžcům na trati, ale také všem, kteří se do projektu „Běž pro Nadaci Haimaom“ zapojili jak organizačně, tak finančně, protože bez nich by jeho realizace nebyla možná.

 

GIVT.cz