Adventní koncert 2015

Příjemná atmosféra v prostorách NH Hotelu Olomouc a swingové písně v podání Dashi a Jana Smigmátora. To byl Adventní koncert Nadace Haimaom.

Na první neděli adventní uspořádala Nadace Haimaom pro své pacienty, dárce a partnery tradiční Adventní koncert. Letošní koncert se nesl v rytmu swingu. O kulturní zážitek se postarala zpěvačka Dasha a Jan Smigmátor za doprovodu swingového orchestru Moravia Big Band. O tom, že výběr hudebníků byl dobrý, svědčí i rekordní účast hostů (přes 450 účastníků) a pozitivní odezvy bezprostředně po koncertu.

Pan Jaroslav spolu s manželkou patří k pravidelným návštěvníkům nadačních koncertů. Ten letošní si nemohou vynachválit: „Vždy se moc těšíme nejen na krásnou hudbu, ale i na milá slova pana přednosty kliniky. Podobné akce bych doporučil všem pacientům, pokud jim zdravotní stav umožní účast na podobných setkáních“. Taktéž i paní Gabriela si odnáší z  koncertu plno pozitivní energie: „Adventní koncert byl pro mě velký zážitek, určitě bych ho doporučila všem, kteří se chtějí odreagovat od každodenního shonu a přijít na jiné myšlenky“. Na koncert zavítal i pan Václav, jeden z dárců Nadace Haimaom. Ačkoli, jak tvrdí, není přímo fanouškem swingu, „kvalita vystoupení a profesionalita vystupujících sólistů spolu s  orchestrem neměly chybu.“

 

GIVT.cz