Rekondiční pobyt v Ostružné 2015

Příjemný červnový víkend strávili pacienti HOK v Ostružné. Sdílení zkušeností, odborný psychologický program i výlet do hor.

Ve dnech 5. – 7. 6. 2015 se konal 9. ročník víkendového pobytu v Ostružné. Akce proběhla pod záštitou občanského sdružení Lymfom Help ve spolupráci s Nadací Haimaom. Pobytu se účastnili převážně pacienti Hemato-onkologické kliniky FNOL a jejich rodinní příslušníci. Hlavním tématem setkání bylo „Péče o psychiku“. Odbornou část programu proto zajišťovala psychoonkoložka Mgr. Pavla Lhotová, která si připravila páteční přednášku na téma Mentální rehabilitace po léčbě a nedělní aktivitu Psychogymnastika. Během pobytu byla dále k dispozici pro individuální konzultace.

Sobotní den patřil celodennímu výletu na Paprsek. Slunečné počasí umožnilo vychutnat si krásné výhledy a celkově tak příjemně prožít den v přírodě. Během večera měli účastníci možnost připojit se k diskuzi na téma psychohygieny a prevence stresu nebo si zvolit Psychogymnastiku s paní psycholožkou Mgr. Pavlou Lhotkovou.

V neděli probíhal workshop, kde účastníci vytvářeli barevné mandaly z písku. Po celkovém zhodnocení setkání, společném obědu a rozloučení, se účastníci pomalu rozjeli zase do svých domovů.

 

GIVT.cz