Rekondiční pobyt v Ostružné 2013

Víkendový pobyt pacientů a rodinných příslušníků v srdci Jeseníků s příchutí jógy a výletů do hor. Již po sedmé v řadě.

Ve spolupráci s pacientským sdružením Lymfom help a za účasti pacientů Hemato-onkologické kliniky Olomouc probíhal již po sedmé rekondiční pobyt v Ostružné. Tentokrát v duchu jógy. Pozvání na víkend přijala cvičitelka jógy paní Libuše Pilařová a pod jejím vedením si všichni účastníci mohli vyzkoušet především jógová dechová a relaxační cvičení, která jsou pro pacienty po náročné protinádorové léčbě velmi přínosná. Paní Pilařová účastníky seznámila také s tím, co jim jóga může dát v běžném životě. Ani tentokrát nechyběl výlet do krásných a malebných koutů Jeseníků. Po návratu z  výletu měli všichni možnost využít příjemnou relaxaci v bazénu.

Sobotní večer patřil přednášce milého hosta - zakladatelce sdružení Lymfom Help paní Mgr.  Petře Štětkové - na téma: Jakými způsoby je možné uvést pozitivní změny do našeho života. Součástí přednášky byla také praktická ukázka zakreslení životních hodnot. Nechyběl ani společenský večer s živou hudbou hostitele Oldřicha Balatky.

Účastníci si tak během víkendu mohli odpočinout, uvolnit se, setkat se s novými tvářemi, ale také se obohatit o nové informace díky přednáškám. Pacienti měli možnost se setkat s bývalými pacienty, kteří jsou dnes již plní chuti do života či sdílet informace a zkušenosti s lidmi v pohodné situaci.

 

GIVT.cz