Radegastova výzva 2015

Již podruhé s námi sportovci dřeli pro dřeň.

Třetí srpnový víkend patřil v Trojanovicích v Beskydech druhému ročníku charitativního závodu Radegastova výzva. Závod byl jakožto i minulý rok pořádán na podporu dárcovství kostní dřeně, na pomoc nemocným s leukémií i samotný výzkum léčby.

Vyslyšet Radegastovu výzvu a udělat dobrý skutek mohl téměř každý. Dva dny plné závodní atmosféry, dobročinnosti, pohody a zábavy byly určeny celým rodinám, profesionálním i  rekreačním sportovcům.

Celodenního závodu se zúčastnilo 53 týmů, z nichž ten vítězný zvládl uběhnout za 24 hodin 231, 25 km na 18,5 okruzích. V neděli, kdy se po noční vydatné bouřce počasí trochu uklidnilo, mohla být v 10 hodin za slunečného počasí odstartována premiéra klání: Běžecký a turistický happening pro kostní dřeň. Celého Happeningu se nakonec účastnilo celkem 74 běžců i  turistů.

Za velký úspěch letošní akce lze považovat to, že se na místě akce do registru dárců kostní dřeně přihlásilo dalších 14 lidí a neméně jich k tomu bylo motivováno.

Poděkování patří všem, kteří letos svou účastí a svými skvělými sportovními výkony - v  tropickém vedru i mezi hromy a blesky - podpořili dobrou věc a pomohli tak lidem, kteří netrpělivě čekají na svého dárce a dostanou tak naději na nový život. Během akce se také na místě na Nadaci Haimaom vybralo přes 10 000 Kč.

 

GIVT.cz