III. Podzimní seminář hematologických sester

V Rožnově pod Radhoštěm se potřetí setkaly zdravotní sestry z moravských hematologických pracovišť, aby se vyškolily v problematice intravenózních vstupů.

Nadace Haimaom ve spolupráci s Hemato-onkologickou klinikou FNOL uspořádala ve dnech 14. a 15. září 2018 třetí ročník Podzimního semináře hematologických sester, který opět našel zázemí v rožnovském hotelu Horal. Hlavním tématem semináře byla problematika PICC katetrů, jejich ošetřování a komplikace.

Odborný program sestával ze tří přednáškových bloků a sobotního workshopu. První blok byl věnován inovativním postupům léčby v hemato-onkologii, druhý se detailněji zaměřil právě na PICC katetry a ve třetím bloku vrchní sestra Monika Labudíková představila komplikace dlouhodobých žilních přístupů. Program završila přednáška s kazuistikami staniční sestry Marcely Vodičkové nazvaná Extravazace cytostatik jako nežádoucí událost.

V sobotu dopoledne pak pod vedením Martiny Douglas a celého PICC týmu HOK FNOL proběhl workshop ošetřování střednědobých a dlouhodobých venózních vstupů s praktickými ukázkami a možností nácviku jednotlivých úkonů.

Soubory ke stažení: 

 

GIVT.cz