Běžím pro dobrou věc, běžím pro Nadaci Haimaom

Nadace Haimaom se zapojila do charitativního projektu „Běžím pro dobrou věc“ v rámci Mattoni 1/2Maraton Olomouc 2016 pořádaný organizátory RUNCZECH běžecké ligy.

 Prague International Marathon se snaží navázat na světovou tradici charitativního běhání a vyzývá účastníky všech závodů RunCzech běžecké ligy k podpoře neziskové organizace.

25. 6. 2016 vyrazil do olomouckých ulic více jak 50 ti členný tým, aby svým během podpořil Nadaci Haimaom. Do projektu se zapojili jednak zaměstnanci Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc - lékaři a sestřičky se svými dětmi, ale také i pacienti a širší veřejnost. Podpořit nadaci se rozhodl i  ministr zemědělství Marian Jurečka. Jurečka se vydal spolu se svými dvěma syny na tříkilometrovou trať dm rodinného běhu pro děti a rodiče.

Předseda nadace a současný přednosta Hemato-onkologické kliniky prof. Tomáš Papajík věří, že i touto cestou lze veřejnost lépe informovat o problematice nádorových chorob krvetvorné tkáně a zvýšit její povědomí o problematice transplantace kostní dřeně a podnítit zejména mladé lidi ke vstupu do registru dárců kostní dřeně. Vždyť počet potencionálních dárců měřený počtem obyvatel je v ČR zhruba několikanásobně nižší než v sousedním Německu, ale transplantační aktivita českých hematologických center je obdobná. Proto je nutné myšlenku dárcovství stále podporovat a získat pro ni další odvážné dobrovolníky. A že se to v Olomouci daří, o tom svědčí mj. i to, že právě olomoucké centrum je v náboru nových dárců jedno z nejlepších v republice.

 

GIVT.cz