3. Pacientský den

Už potřetí se v olomouckém Clarionu sešli pacienti Hemato-onkologické kliniky FNOL u příležitosti Pacientského dne, který je pořádán jako doprovodná akce Olomouckých hematologických dnů.

Třetí ročník se nesl ve znamení propojení těla a mysli. Účastníci měli možnost vyslechnout přednášku zaměřenou na zdraví prospěšnou stravu s názvem Zdravý start aneb vím, co jím, kterou připravila Mgr. Marie Kohutová spolu se svými kolegyněmi z Oddělení léčebné výživy Fakultní nemocnice Olomouc.

Snad největšího ohlasu se dočkala přednáška PhDr. Martina Pospíchala na téma Vliv mysli na imunitní systém a nemoc, která se věnovala mechanismům propojení mysli s imunitním systémem a zároveň také praktickým aspektům využití takového propojení při zvládání stresu. Pro zájemce o tuto problematiku zde uvádíme odkaz na tuto přednášku zveřejněnou na webu České onkologické společnosti ČLS JEP.

https://www.linkos.cz/pacient-a-rodina/pomoc-v-nemoci/psychologicka-pomoc/jak-lepe-zvladat-svoje-onemocneni/jak-zvladat-stres-z-nemoci-a-lecby/vliv-mysli-na-imunitni-system-a-nemoc-2/

S velkým zájmem posluchačů se setkala také třetí a poslední přednáška Koučink pro návrat do každodenního života pod vedením Adély Farářové, která se v poslední době mimo jiné zaměřuje na práci s onkologickými pacienty. Ve své přednášce představila metodu koučinku, vysvětlila, v čem může být tato metoda nápomocná a následně pomocí konkrétních příkladů ilustrovala její fungování. Nabídla tak účastníkům množství nových podnětů pro vnímání jejich vlastní životní situace a snad také skutečnou motivaci pro návrat do každodenního života. 

Během přestávek mezi jednotlivými bloky mohli účastníci využít služeb individuálního nutričního poradenství spojeného s měřením svalové a tukové hmoty v těle, určení BMI či úrovně metabolismu, které zajistily pracovnice Oddělení léčebné výživy FNOL. K poslechu hrála country kapela Kentaur.

 

GIVT.cz